XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

31 października (we wtorek), w tym roku w kościele św. Jana Chrzciciela będzie Noc Świętych; okazja do uwielbienia Boga za dar świętych; zapraszamy do przybycia dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. na godz. 18.00, później odkrywanie świadectwa o świętych.

We środę Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św.
w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na naszym cmentarzu Msze św. będą o godz. 11.30 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja z modlitwą wypominkową; zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę. Na cmentarzu na Kuczkowie Msza św. o godz. 11.00. Przyjmujemy wypominki na cmentarzu, ale także w zakrystii i w kancelarii.

Na cmentarzu będzie kleryk Adam z naszego WSD w Łowiczu, który będzie zbierał ofiary do puszek na utrzymanie naszej uczelni; już dziś dziękujemy za życzliwość.

W Dzień Zaduszny Msze Święte na cmentarzu o godz. 11.30
i 16.00. Przez osiem dni od 1 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz, albo kościół; odmawiając modlitwę według intencji Ojca Świętego, trwając w stanie łaski uświęcającej.

We wtorek kończy się miesiąc październik; dziękujemy za wspólne trwanie na modlitwie różańcowej. Szczególnie dziękujemy rodzicom, czy dziadkom, którzy przyprowadzali dzieci na nabożeństwa, jest to znak prawdziwego świadectwa i apostolstwa.

W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; zachęcamy do korzystania z darów duchowych, szczególnie spowiedzi i Komunii Świętej w pierwszy piątek. W piątek odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia.

Od 1 listopada będzie w naszym kościele różaniec w intencji naszych zmarłych; zapraszamy codziennie na godz. 17.30

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Danuta Brzdęk. Prośmy dla niej i naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.