XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ubiegłotygodniowe dzieło „Kutno czyta Papieża”; niech Bóg wynagrodzi zaangażowanie, a słowa Papieża z Polski stają się pokarmem dla ducha.

Dzisiaj dzień misyjny; polecamy wszystkich, którzy idą na krańce ziemi, aby głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Dzisiaj Siostry Pasjonistki organizują kiermasz różańcowy, z których dochód jest przeznaczony na cele misyjne.

Jutro, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych; w przeddzień tej uroczystości 31 października (we środę), w naszym kościele św. Wawrzyńca będzie Noc Świętych; okazja do uwielbienia Boga za dar świętych; zapraszamy do przybycia dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. na godz. 18.30, później odkrywanie świadectwa o świętych.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na naszym cmentarzu Msze św. będą o godz. 11.30 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja z modlitwą wypominkową; zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę.

Zapraszamy do nabywania zniczy „Caritas”. Znicze można nabywać w cenie 3 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na tych zniczach od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Te znicze postawimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne, z góry dziękujemy na ofiary.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Elżbieta Radzińska, Jan Piechorowski i Maciej Gutkowski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.