XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 SIERPNIA 2020 R.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi; dziękujemy za przygotowanie wieńców.

Jutro - 31 sierpnia mija 40 rocznica porozumień sierpniowych, pamiętajmy tego dnia w modlitwie o wszystkich sprawach społecznych w naszej Ojczyźnie.  

We wtorek 1 września przeżywamy 81 – bolesną rocznicę wybuchu II wojny światowej; niech ofiara krwi obrońców Polski wydaje dobre owoce.

We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Msze św. tego dnia, a także do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do korzystania z darów sakramentalnych; tego dnia odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia.

13 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; w tym roku z racji pandemii nie będzie pieszej pielgrzymki do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Zachęcamy do wspólnego organizowania się, aby dotrzeć do Sanktuarium. Tam będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziuby o godz. 12.00. W tym roku będzie to szczególne dziękczynienie w 45 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu przez posługę Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za 29 lata istnienia. Wyjazd pielgrzymki 5 września br. o godz. 8.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W przyszłą niedzielę podamy pierwsze terminy spotkań dot. Rocznicy I Komunii Świętej i bierzmowania.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”., czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2021 r.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Zbigniew Wiwała i Jerzy Szyburski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.