XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 SIERPNIA 2023 R.

Dzisiaj w naszej parafii i Gminie Kutno przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi.
31 sierpnia, we czwartek mija 43 rocznica porozumień sierpniowych, dziękujmy tego dnia za dar wolności.  
W piątek 1 września pamiętamy o obrońcach Ojczyzny i Błogosławionych Męczennikach Kutnowskich.
W tym tygodniu I Piątek Miesiąca; korzystajmy z sakramentu pokuty i przyjmujmy Komunię Świętą pierwszopiątkową. Zachęcamy szczególnie dzieci po I Komunii Świętej, aby od tego piątku rozpoczęły praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Ufamy, że rodzice pomogą, aby dzieci z radością i wytrwałością skorzystały z tego daru. Tego dnia odwiedzimy także chorych, prosimy o zgłoszenia.
W Pierwszą Sobotę oddajemy cześć Matce Bożej, a w Pierwszą Niedzielę modlimy się o powołania.
4 września w poniedziałek, o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
10 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.15; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.
W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.
 Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.
Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jerzy Rossa, Marek Rojek, Urszula Zielonka, Marianna Belicka, Wiesław Klarzak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.