XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2023 R.

1. Przygotowujemy się do XXVIII Młodzieżowej Łowickiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pod hasłem: „Podstawy wiary.

2. We wtorek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc niezwykle ważny dla dziejów naszej Ojczyzny, ale także kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy.

3. W dniu 1 sierpnia Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00; będziemy polecać bohaterów, którzy wygrali dla nas wolność i prosić w intencji Ojczyzny w 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

4. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych; sakramentu pokuty i Eucharystii.

5. W dniu 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławi tablicę pamiątkową ku czci ks. Franciszka Jabłońskiego; proboszcza naszej Parafii w latach: 1835-1874 i ks. Teofila Świałowskiego – wikariusza naszej Parafii w latach 1859-1864. Obydwaj wspierali ideę Powstania Styczniowego i wspomagali Powstańców. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej. Zapraszamy do licznego udziału, zachęcamy do włączenia się w procesję strażaków z Komadzyna i Wierzbia ze sztandarami, kolejarzy, wszystkie grupy modlitewne, służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki; prosimy o podjęcie feretronów i chorągwi.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną do Torunia 5 sierpnia; wyjazd o godz. 7.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisława Wegner, Jerzy Grzelak, Stanisław Włodarczyk, Bolesław Bielecki, Ryszard Szczepański. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

9. Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.