XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 SIERPNIA 2023 R.

1. Dzisiaj 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00; po Mszy św. pójdziemy z różańcem fatimskim wokół kościoła.

2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; dziękujemy Bogu za Jego dary dla nas i Ojczyzny, które stają się naszym udziałem poprzez orędownictwo Chrystusowej Matki. Msze św. z błogosławieństwem kwiatów  ziół o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. 

3. O godz. 10.00 uroczysta suma za Ojczyznę z dziękczynieniem za Cud nad Wisłą z roku 1920.

4. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; w całej naszej Ojczyźnie będzie 15 sierpnia zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Słowenii, której 2/3 powierzchni została doświadczona powodzią.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uczestniczyli w naszym odpuście parafialnym.

6. Dożynki gminne w naszej parafii odbędą się w niedzielę 27 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.45.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

8. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Janina Stasiak, Andrzej Redlicki, Andrzej Walczak, Zofia Jasitczak, Stanisław Prokopiak, Irena Łukawczyk, Sławomir Mrozek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.