PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 6 SIERPNIA 2023 R.

1. W dniu 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławi tablicę pamiątkową ku czci ks. Franciszka Jabłońskiego; proboszcza naszej Parafii w latach: 1835-1874 i ks. Teofila Świałowskiego – wikariusza naszej Parafii w latach 1859-1864. Obydwaj wspierali ideę Powstania Styczniowego i wspomagali Powstańców. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej. Zapraszamy do licznego udziału, zachęcamy do włączenia się w procesję strażaków z Komadzyna i Wierzbia ze sztandarami, kolejarzy, wszystkie grupy modlitewne, służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki; prosimy o podjęcie feretronów i chorągwi.

2. Pamiętamy w modlitwie o pielgrzymach zmierzających na Jasną Górę.

3. Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

4. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00; po Mszy św. pójdziemy z różańcem fatimskim wokół kościoła.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

6. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Tobiasz, Eugeniusz Rojewski, Henryka Kutkowska, Rafał Pokrywczyński, Jerzy Zabaryła. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

7. Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.