NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 25 MARCA 2018 R.

Dziękujemy za liczny udział w naszych parafialnych rekolekcjach wielkopostnych; niech Chrystus umacnia nas swoim słowem i sakramentami w głębszym rozpoznaniu tajemnicy Zmartwychwstania.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Niedzielę Palmową oddajemy cześć Chrystusowi – Królowi, który przybywa do swego ludu. Dzisiaj na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego; dziękujemy za życzliwość.   

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Dziękujemy Bogu za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa; w procesji z darami składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Tego dnia adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tego dnia adorujemy krzyż, w Wielki Piątej klękamy przed krzyżem tak jak przed Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Przy Grobie Pańskim modlimy się do godz. 22.00.

Zachęcamy do licznego udziału w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, to uczestnictwo pomoże lepiej zrozumieć i przyjąć cud Zmartwychwstania Pańskiego i żyć w Chrystusowej radości i pokoju.

Prosimy o włączenie się w adorację strażaków z Wierzbia i Komadzyna jak również wszystkie grupy, rodziny i osoby indywidualne.

W Wielką Sobotę stajemy w skupieniu przy Grobie Pańskim. Tego dnia święcenie pokarmów w kościele od godz. 7.00. do godz. 13.30. Na Wierzbiu i w Komadzynie od godz. 10.00.

W Wielką sobotę można skorzystać  z sakramentu pokuty od godz. 7.00. do godz. 10.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielka Sobotę o godz. 20.00. Tego dnia adoracja do godz. 23.00.

Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji rezurekcyjnej i Mszy św. Weźmy feretrony i chorągwie; zapraszamy Koła Różańcowe, bielanki, ministrantów, całą służbę liturgiczną.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maria Bukowicz, Jadwiga Ziółkowska, Józefa Gągałka, Eugeniusz Gajda, Artur Wachulski, Józef Stańczak, Szymon Rapsiewicz, Teresa Lelewska, Zofia Janiszewska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.