IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2023 R.

Dzisiaj prosimy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby posłał zgodnie z wolą swojego Ojca robotników na swoje żniwo. Włączany się w wołanie o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, Ojczyny i Kościoła misyjnego. Dzisiaj pamiętamy także o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu prosząc o dar powołań i wspierając jej ofiarami. Za złożone ofiary dziękujemy.
Rozpoczęliśmy także Tydzień Modlitw o Powołania; niech nasze życie będzie odpowiedzią na zaproszenie Pana Jezusa.
We wtorek 2 maja dzień flagi narodowej, pamiętajmy o naszych barwach narodowych, które są świadectwem naszego dziedzictwa i znakiem naszej tożsamości. Wywieśmy nasze flagi narodowe, aby dać wyraz naszemu przywiązaniu do i miłości Ojczyzny i Kościoła.
We środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Powierzamy naszej Królowej ważne sprawy naszych rodzin i całej Polski. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny; po Eucharystii dalsze uroczystości będą w Parku Romualda Traugutta.
We czwartek 4 maja dzień św. Floriana, pamiętajmy o ofiarnej posłudze strażaków. Zapraszamy strażaków na Mszę św. o godz. 18.00.
W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Odwiedzimy chorych jak każdego miesiąca, prosimy o zgłoszenia.
Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, każdego dnia o godz. 17.30 śpiewamy Litanię Loretańską i rozważamy życie Maryi i Jej miejsce w dziele zbawienia.
Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 21 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.
Sakrament pokuty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich najbliższych będzie w piątek 19 maja od godz. 16.00. Niech każdy kto będzie mógł, ofiaruje dzieciom dar przyjętej w ich intencji Eucharystii.
Msza św. w Rocznicę Komunii Świętej będzie 28 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Kazimiera Kosno, Zygmunt Wnukiewicz, Ryszard Kapruziak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.