I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 LUTEGO 2023 R.

Od poniedziałku 27 lutego rozpoczynamy o godz. 19.00 kurs przedmałżeński; chętnych zapraszamy na spotkania do domu parafialnego.
Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia się  w dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w trosce o osoby starsze.
Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów. 
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych.
Prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin duszpasterskich.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Janina Radecka; prośmy dla niej i  naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.